O mnie

Nazywam się Monika Ratkowska, posiadam 20-letnie doświadczenie w branży eventowej oraz realizacji produkcji foto & video.

Od 2019 roku zajmuję się organizacją, koordynacją oraz dekorowaniem wesel i przyjęć, co dołączyło do moich pasjonujących działań zawodowych i staram się coraz bardziej w nich rozwijać. Dekoracje pozwalają podkreślić piękno plenerów i sal oraz pomagają stworzyć magię w miejscach, w których jej brak. I to właśnie dekoracje nadają wyjątkowego klimatu miejscu, w którym Młoda Para celebruje jeden z najważniejszych dni w swoim życiu.

Ślub, to wydarzenie bez wątpienia wyjątkowe, wspaniałe i jednocześnie wymagające sporo pracy podczas jego przygotowań. Nie każda Młoda Para ma czas, energię i wysoką odporność na stres oraz zdolności organizacyjne i dekoracyjne, dlatego przychodzę z pomocą i zgodnie z ustaleniami, wytycznymi, marzeniami – zajmuję się wszystkim tym, co jest konieczne, aby dzień ślubu był tym wspaniałym i wymarzonym dla Młodej Pary.

Co robię

CO ROBIĘ

Pomagam Młodym Parom w zakresie przygotowań, realizacji, koordynacji oraz dekoracji jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu. Niezależnie czy jest to małe przyjęcie czy wielkie wesele, wymaga odpowiedniego przygotowania oraz oprawy. To nie tylko ten jeden wielki dzień, to są tygodnie, miesiące przygotowań.

Pomagam również w przygotowaniach  oraz sesjach ślubnych.

KIM JESTEM

KIM JESTEM

Nazywam się Monika Ratkowska, posiadam 20-letnie doświadczenie w branży eventowej oraz realizacji produkcji foto & video ( www.eventowamendzerka.com.pl)

Za mną kilkaset zrealizowanych eventów. Mam ogromne doświadczenie oraz bazę sprawdzonych wspaniałych podwykonawców  np. z zakresu oprawy artystycznej.


Od 2019 roku zajmuję się organizacją, koordynacją oraz dekorowaniem wesel i przyjęć, co dołączyło do moich pasjonujących działań zawodowych i staram się coraz bardziej w nich rozwijać. Specjalizuję się w dekoracjach w stylach: boho, rustykalny, leśny, wiosenny,  ogrodowy.

CO MNIE WYRÓŻNIA

CO MNIE WYRÓŻNIA

Kreatywność, zaangażowane podejście, wytrwałość w dążeniu do celu.

CO ZYSKASZ

CO ZYSKASZ

Decydując się na współpracę zyskasz: Spokój, czas, wsparcie oraz pomocne rozwiązania.

Jednak najbardziej cenię swoje  doświadczenia praktyczne opierające się na ponad 13 latach zarządzania firmą  i 18 latach działań w branży eventowej. Od 4 lat realizuję również  swój  projekt skierowany do kobiet łączący promowanie zdrowego stylu życia i rozwoju osobistego.

Obecnie zarządzam 4 markami, które stworzyłam. Prowadzę dwa blogi, artystyczno-biznesowy oraz z zakresu zdrowego stylu życia i rozwoju osobistego.  Realizuję swoje cele w oparciu o własne talenty , doświadczenia, aspiracje, potencjał i marzenia. Jednocześnie pomagam osiągać je innym w oparciu o powyższe wymienione elementy.

Ale zacznę od początku...

Jako kilkulatka na pytanie „kim będziesz w przyszłości „? Odpowiadałam zdecydowanie: „tancerką , piosenkarką, modelką, aktorką „ . Przygodę z tańcem zaczęłam w wieku przedszkolnym, przygodę z muzyką jako 8 latka, przed obiektywem pierwszy raz stanęłam w wieku 15 lat a z aktorstwem zaprzyjaźniłam się mając lat 17. Wszystko mogłoby być przelotnym epizodem, ale tak nie było.

Byłam konsekwentna i uparta do dziś taka jestem. Choć moja historia życiowa nie była w stylu – lekkiej i prostej do celu. A jednak mimo wszystko, od zawsze żyłam z przekonaniem, że doskonale wiem co chcę robić w życiu. Wybrałam w życiu drogę taką już jako 16 latka, by równolegle do nauki, podjąć jak najszybciej pracę, zdobyć środki na swoje utrzymanie, trochę pozwiedzać Europę a następnie moim celem, było utworzenie swojej firmy. I już wtedy trzymałam się swojego planu, aby była to firma łącząca wszystkie moje pasje, które stale pielęgnowałam i które już wtedy były jednocześnie moimi doświadczeniami zawodowymi od kilku lat. Pracowałam komercyjnie jako tancerka, występowałam na eventach dla obiektów i agencji artystycznych, występowałam również na kontrakcie dla sieci hoteli. Mimo wielu zastrzeżeń „znawców”, że nie zostanę modelką, ze względu na wymagany wzrost, brałam udział w pokazach komercyjnych a przede wszystkim pracowałam komercyjnie. W dużo późniejszym czasie powróciłam do pasji pisania tekstów oraz muzyki i nagrałam kilkanaście utworów muzycznych, do których wyprodukowałam teledyski.  A pasję aktorską odkryłam mają 17 lat na planie pierwszego teledysku. W kolejnych latach zagrałam ponad 30 ról w teledyskach i kilkunastu produkcjach reklamowych i serialowych.

Cele w postaci utworzenia firmy oraz własnej formacji zrealizowałam w wieku 24 lat. Przez kilka lat realizowałam z sukcesem swój plan działalności firmowej, a następnie zaliczyłam mocny upadek po którym, jeszcze silniejsza pozbierałam się i zawalczyłam o powrót na rynek.

Zapewne zastanawiasz, dlaczego się dzielę tą historią w miejscu, w którym, powinnam chwalić się samymi sukcesami. Otóż jestem głęboko przekonana, iż mój upadek był jedną z najcenniejszych lekcji jakie otrzymałam w swoim życiu. Dzięki temu nauczyłam się jeszcze większej pokory i szacunku choć nigdy mi tych cech nie brakowało. Dzięki temu jeszcze mocniej doceniam, każdy najmniejszy sukces, jestem bardziej krytyczna, wymagająca i przezorna. Nauczyłam się również lepiej współpracować z innymi, dzielić swoimi doświadczeniami oraz jeszcze bardziej doceniać nie tylko sprawy Wielkie, ale i te Najmniejsze oraz Ludzi.

Czytaj więcej

„Nie decyduję a jedynie doradzam, podpowiadam i sugeruję Młodym Parom. By ten jeden z najważniejszych dni w życiu, był najpiękniejszy, pełen spokoju i radości.”

Zgodnie z tymi słowami, szukałam do skutku sposobów na to, by móc realizować się na nowo i spełniać swoje zawodowe cele. Ponadto sytuacja ta pomogła mi wdrożyć nowy projekt, w którym łączę swoją pasję do sportu i zdrowego stylu życia z uświadamianiem kobiet w zagadnieniach związanych z realizacją siebie zawodowo. Systematycznie organizuję spotkania motywacyjne zrzeszające po kilkadziesiąt kobiet. Opowiadam również swoją historię, by mogły one czerpać lekcję dla siebie.

Kilka lat temu rozpoczęłam swoją przygodę z rozwojem osobistym, która trwa do dziś i miałam przyjemność czerpać ze szkoleń u Mateusza Mrozowskiego, Jana Pawła Mroza, Kamili Rowińskiej, Łukasza Milewskiego, Jakuba B. Bączka i innych fantastycznych osób. Przygoda ta staje się coraz bardziej świadoma i wznosi się na coraz wyższe poziomy. Stało się to moim osobistym źródłem motywacji i inspiracji. W pełni zgadzam się z powiedzeniem „Jeśli się nie rozwijasz, to znaczy, że stoisz w miejscu. A jeśli stoisz w miejscu, podczas gdy inni idą do przodu, oznacza to, że się cofasz”

Zakres moich działań:

Zawsze bliskie memu sercu słowa przytoczę poniżej

„Mieszkam w pałacu możliwości
Piękniejszy to dom od prozy
O wiele więcej okien
I drzwi można szerzej otworzyć”

Emily Dickinson

A tak zupełnie prywatnie:

Uwielbiam podróżować szczególnie pływając, czytać książki z zakresu rozwoju osobistego, dekorować dom i babrać się w ziemi sadząc kwiaty w ogrodzie, spacery po lesie z moimi psami, mruczenie kotów oraz jazdę konną.

Wspieram akcje na rzecz bezdomnych zwierząt i mam swój osobisty cel z tym związany. Jestem wegetarianką i nie popieram jedzenia zwierząt, które czują i myślą!

Monika Ratkowska

Przewiń do góry